Eiropas skatītāju mīļākā filma “Hasta La Vista”


ImageBeļģu filma Hasta La Vista jeb “Come As You Are” (Džofrijs Enthovens, 2011) 1.decembrī kļuva par vēl vienu balviņu bagātāka – Eiropas filmu balvu pasniegšanas ceremonijā to atzina par labāko filmu skatītāju vērtējumā. Un nē, nav te nekāds sakars ne ar Kurta Kobeina populāro dziesmu, ko visi kā teju pirmo iemācās nospēlēt uz ģitāras – Come As You Are, ne ar filmu Terminators, kur Arnolds Švarcenegers lieto frāzi Hasta la vista, baby. Filma ir komēdija (traģikomēdija, drāma) par trim invalīdiem.

Stāsts: Šodienas “Dienā” publicēts N. Naumaņa komentārs Eiropas kino glābšana Maltā, kur beigās pieminēta arī šī filma. Es kā cilvēks, kurš filmu redzējis, protams, nosmējos par Naumaņa piedāvāto sižeta aprakstu: “aizkustinošs stāsts par trim jauniem puišiem invalīdu ratiņos, kuri nolemj izmantot tuklas prieka meitas pakalpojumus, bet lietišķās attiecības pāraug krietni skaistākā romantiskā stāstā.”  Ha, ha, nopietni? Patiesībā ir šādi. Briselē dzīvo trīs draugi invalīdi. Filips ir kašķīgs džeks ar paralizētām rokām un kājām invalīdu ratiņos. Lai iečekotu draugiem.lv un tvnetu, viņš izmanto speciālu klaviatūras bakstāmo, ko ievieto mutē. Jozefs no trijotnes ir visvecākais un viņa invaliditāte ir gaužām slikta redze (un šķiet, ka vēl kas). Trešais – vissmukākais – ir Larss, puisis, kuram ir paralizētas kājas (tātad arī invalīdu ratiņi) un, emm, neārstējams audzējs. Apzinoties savu stāvokli, puiši grib dzīvot kā normāli cilvēki. Viņi bauda vīnu, priecājas par dzīvi un ir… nevainīgi. Kas, saprotams, ir lieta, ko gribas mainīt katram vīrietim – invalīdu ratiņos vai nē. Filips uzzina, ka Spānijā ir bordelis, kurš paredzēts tieši cilvēkiem ar invaliditāti, iepazīstina ar patīkamajiem jaunumiem arī draugus un drīz trijotne sāk plānot ceļojumu. Tā kā par puišiem rūpējas viņu vecāki, viņi izstāsta, ka dosies uz Spāniju pa vīna ceļu (tātad, iebraucot visādās vīna darītavās, vīnogu dārzos utt). Vecāki sākumā ir skeptiski, bet atļauj puišiem doties ceļā pieredzējuša vīrieša-māsas pavadībā. Tomēr, kad pēc ārsta apmeklējuma izrādās, kad Larss savas slimības dēļ var nomirt kaut nākamajā rītā, kaut šodien, kaut pēc minūtes – visi plāni pajūk. Tomēr puiši neatlaiž rokas un nolemj braukt uz Spāniju uz savu galvu. Ar e-pasta palīdzību viņi sameklē kādu Klodu, kas piekrīt viņus aizgādāt līdz Spānijai un, ja vajadzīgs, arī parūpēties. Izlavījušies no mājas un sagaidījuši veco mersedesa busiņu, puiši ir vīlušies – Klods ir resna mamuta lieluma sieviete, kura turklāt nerunā flāmu valodā. Lai vai kā, viņi tomēr dodas ceļā… Zaudēt nevainību!

Man vēl nav gadījies redzēt filmu “Intouchables”, bet šīs kaut kādā ziņā varētu būt kas līdzīgs (nu kaut vai invalīda ratiņu dēļ!). Noskatījos un tiešām patika, gan smējos par jokiem, kas nebija stulbi, gan slaucīju asaras grūtajos brīžos (mhm). Nav tik traki ar to Eiropas kino, dārgo lasītāj, tikai jāņem vērā, ka filma ir flāmu un franču valodās… Būs vien jālasa SLIKTI angļu subtitri. Bet tas ir tā vērts! Un neļauj treilerim sevi apmānīt, nu nav garlaicīgi!

 

Advertisements

2 responses to “Eiropas skatītāju mīļākā filma “Hasta La Vista”

  1. Šī filma bija lieliska!
    P.s satriecošs blogs!

  2. Ļoti interesants raksts!
    Filma gan mani tā ne pārāk piesaistīja, bet bija diezgan skatāma!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s