Mirandas Džūlijas jaunais garadarbs “The Future”


Pasaulē netrūkst savdabīgu cilvēku, kas izdomā kļūt par režisoriem un pat tiek pie filmu veidošanas. Parasti gan šie, ja tā drīkst teikt, šizofrēniskie gala rezultāti ir raksturojami vienā vārdā – murgs. Pie savdabīgajiem cilvēkiem un režisoriem pieskaitu arī Mirandu Džūliju [Me and You and Everyone We Know (2005); un nu arī The Future (2011)], tikai ar to atšķirību, ka viņas diemžēl tikai divas filmas ir ļoti baudāmas un gaumīgas. Beidzot tiku arī pie THE FUTURE jebšu NĀKOTNE noskatīšanās.

Stāsts: Sofija un Džeisons savos +/- 35 gados nolemj spert dzīvē nozīmīgu soli – no dzīvnieku patversmes adoptēt kaķi. Viņi izvēlas kaķi, kuram nav vienas priekšējās ķepas (varbūt ir, bet ir apsaitēta) un kuru droši vien tāpēc sauc par Ķepiņu vai Pēdiņu. Klīnikas ārste pāri brīdina, ka kaķis visdrīzāk nodzīvos vairs tikai sešus mēnešus. Bet, ja pret viņu labi izturēsies – līdz pieciem gadiem. Diemžēl kaķi pāris no patversmes/klīnikas varēs izņemt tikai pēc viena mēneša. Džeisons un Sofija saprot, ka viņi pret kaķi izturēsies labi, tāpēc rēķinās, ka ar to būs jādzīvo vismaz piecus gadus – nemitīgi jāuzrauga, jārūpējas. Pēc pieciem gadiem abiem būs jau četrdesmit, kas pēc Džeisona vārdiem ir praktiski tas pats, kas piecdesmit, kas savukārt nozīmē, ka abu īstā dzīve jau sen būs aiz muguras. Tāpēc atlikušo mēnesi, kamēr dzīve nav radikāli mainījusies (nu, kad viņiem būs tas kaķis), pāris nolemj veltīt, lai īstenotu savus dzīves sapņus. Džeisons nolemj uzsākt cīņu pret globālo sasilšānu (viņš cenšas pārdot kociņus), bet Sofija, kas ir gaužām sūdīga deju skolotāja un dejotāja arīdzan, katru dienu nolemj youtube publicēt vienu deju – 30 dances in 30 days. Galu galā, protams, viss notiek pavisam savādāk, nekā abi sākumā iedomājušies.

Zinu, ka Mirandas jauno filmu gaidīja daudzi, un, šķiet, neviens tā īsti neuzdrošinās teikt, ka tā par iepriekšējo veikumu tomēr ir sliktāka, Bet tas nav nekas pārsteidzošs, jo You And Me And Everyone We Know patiešām ir grūti pārspējama. Arī šeit gan režisores, gan scenārija autores, gan galvenās lomas atveidotājas vietu aizņēmusi pati Miranda, kura pati savā galvā izveidotās Sofijas tēlu arī spēj vislabāk atveidot. Ja par filmu, man vislabāk personīgi patīk visas tās detaļas, ko M. Džūlija dzīvē spēj piefiksēt un pēc tam ielikt filmā. Tas viss galu galā izskatās tik smieklīgi, un arī pazīstami; tādā ziņā, ka TUR esam bijuši mēs visi. Lai gan viņai pagaidām ir tikai divas spēlfilmas, viņa jau izveidojusi savu stilu jeb rokrakstu – sauciet kā gribat; un izmanto it kā lētticīgus, it kā dzīves nepiepildītus varoņus. Bet nē, nē, viņa par viņiem neņirgājas, viņa parāda viņu pasauli un to, ka viņi savā šajā citiem smieklīgajā, tādā kā indie pasaulē ir laimīgi, un viņu reālajā laikā visai muļķīgās domas viņiem pašiem ir nozīmīgas un sarunu vērtas. Runājot par pašas Mirandas tēlojumu – es tiešām gribētu redzēt, kāda viņa ir dzīvē. Kā izskatās viņas māja. Kā viņa uzsāk sarunu veikalā ar pārdevēju. Viņa tiešām ir dārgums, un ceru, ka līdz nākamajai filmai nebūs jāgaida atkal seši gadi.

Advertisements

3 responses to “Mirandas Džūlijas jaunais garadarbs “The Future”

  1. Ko es ar to gribu teikt ¾ l ¾ l sevis un sabiedr bas kopum , kura zaud tic bu god gumam, l dzcilv kiem pamatoti vai ar tikai mekl jot ieganstu.

  2. Opā, paldies, būšu izlēmis, ko skatīties šovakar! Paldies tev

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s