Jaunā seriālu sezona – 2011. gada rudens


Kaut kādā ziņā es parasti no rudens baidos, jo tad atgriežas ‘miljons’ iepriekšējos gados skatīto seriālu sezonas, un – tā kā ar to nebūtu par maz – katra sevi cienoša ASV televīzija piedāvā vēl virkni dažādu jaunumu. Seriāli – kā pieredze rāda – ir gana adiktīvi, tieši tāpēc tās bailes no rudens sezonām. Apskatīšu pāris jau iznākušos un vēl tikai gaidāmos brīnumus (dažus esmu pats ‘ietestējis’, ievērtējis, noskatījies, par citiem spriedīšu tik pēc reklāmkadriem un gana melīgās intuīcijas. Pāris seriāli solās būt labi, citi – izmirt 2012. gada sākumā vai pēc pirmās sezonas pēdējās sērijas, tā arī nesniedzot nekādu atbildi.

Terra Nova (FOX)Īsumā: Ir 22. gadsimta vidus. Pasauli piemeklējis Ķīnas liktenis un tā milzīgās pārapdzīvotības un piesārņojuma dēļ draud iet bojā. Pieņemts arī likums – ģimenēm nedrīkst būt vairāk par 2 bērniem. Šenonu ģimenei, kur vīrs ir policists, bet sieva medicīnas doktore, kaut kā izdevies tikt pie trešās atvases. Kārtējā pārbaudē šis baismīgais pārkāpums tiek atklāts, tāpēc tēti ieliek cietumā. Pa to laiku sievu uzaicina piedalīties jaunajā Terra Nova programmā, tik ar nosacījumu, ka viņa līdzi drīkst ņemt tikai divus bērnus. Ātri tiek nokārtots, ka tēvs var no cietuma izbēgt, apšmaukt apsargus un visi laimīgi nokļūst Terra Novā. Kas ir šī vieta ar savādo nosaukumu? Tā ir apmetne 85 miljonus gadu senā pagātnē, kur var nokļūt cilvēki ar īpašām spējām (mediķi, agronomi, utt) vai laimīgie loterijas kārtībā – lai sāktu visu no jauna. Ja jau 85 miljoni gadu atpakaļ, tad, protams, tur ir dinozauri, neredzēti augi, utt. Tomēr izrādās, ka tā vieta nemaz nav tāda miera osta, kā varētu likties (pat apzinoties, ka tur ir asinskāri dinozauri), jo uz pagātni ieradušies arī citi cilvēki, kas ar Terra Novas atbildīgo nodomiem nav īsti apmierināti.
Sajūtas: Par seriālu šurpu turpu spriedelēja jau gadus divus atpakaļ. Es personīgi biju arī nepacietīgo gaidītāju pulkā un redzētajā nevīlos. Var redzēt, ka seriālam ir milzu ambīcijas. Protams, ne velti pirmajā epizodē iegrūsts līdz pat 20 miljoniem dolāru (tā gan arī ir filmas garumā – 1h 25m). Neesmu redzējis nevienu Jurasic Park sēriju, tāpēc grūti salīdzināt, bet dinozauri izskatījās pietiekami labi. Sižetu biju iztēlojies mazliet citādu, jo tā paralēlā Terra Novas grupa tomēr ir mazliet klišejiska, bet lai jau. Nezinu, vai meitenēm tik ļoti patiks, jo pietiekami daudz notiek visādas šaudīšanās, bļaustīšanās, bet puikām – būs ko katru otrdienu skatīties. Ā, sākumā minēju, ka tur var ierasties dažādi amatnieki un labi cilvēki, bet man izskatījās, ka Terra Novā ir bijusi arī baigā Face control.
Iznāk: jau ir iznācis

Person of Interest (CBS)
Īsumā: Miljardieris Misters Finčs pēc 11. septembra teroraktiem pēc valdības pasūtījuma ir izstrādājis programmu/ierīci, kas spēj paredzēt liela mēroga uzbrukumus amerikāņiem. Finčs gan ir papūlējies ierīci izgatavot tādu, kas spēj paredzēt arī mazos noziegumus, par kuriem valdībai, protams, nospļauties. Svarīga nianse – ierīce var iegūt noziegumā vai nelaimē iesaistītas personas sociālās apdrošināšanas numuru, bet nespēj paredzēt, vai šī persona būs upuris, liecinieks vai nozieguma izdarītājs. Pats būdams pietiekami vecs un klibs, viņš sameklē bijušo CIP aģentu Džonu Rīzu un pierunā viņu palīdzēt cīnīties pret šiem noziegumiem.
Sajūtas: Pirmo sēriju noskatījos un biju sajūsmā. Godīgi sakot, pat nedaudz lielākā sajūsmā, kā noskatoties Terra Nova. Mīnuss tāds, ka šim seriālam nav iespējama tik liela sižeta daudzveidība – katrā sērijā cits aizdomās turamais un viss. Uzfilmēts stilīgi, izmantojot kadrus no novērošanas kamerām un satelītiem. Man patika!
Iznāk: ir jau iznācis

Hell On Wheels (AMC)
Īsumā: Tikko beidzies Amerikas pilsoņu karš. Vienas karojušās puses bijušais karavīrs Kalens Bohanons sāk meklēt tos neliešus, kas kara laikā nogalināja viņa sievu. Viņš nonāk Nebraskā, kur tiek būvēta transamerikas dzelzceļa līnija un, šķiet, kļūst par vienu no dzelceļniekiem. Ar šādu rīcību mierā nav vietējās indiāņu ciltis, kas sāk plānot uzbrukumus.
Sajūtas: AMC katru gadu pārsteidz ar ko lielisku. Pērn tie bija seriāli The Killing un Walking Dead, šogad viens no šiem pārsteigumiem varētu būt šis vesterns. Neesmu žanra cienītājs, bet reklāmkadri pārliecināja.
Iznāk: 6. novembrī, 2011

Once Upon A Time (abc)
Īsumā: Emma dodas meklēt vai nu ģimeni, kas viņu bērnībā pameta, vai nu dēlu, ko pati ir pametusi. Viņa nokļūst paralēlā pasaulē, kur valda pasaku likumi…
Sajūtas: Seriālu sagatavojuši LOST veidotāji – tā ir labā ziņa. Reklāmkadri izskatās interesanti, bet šaubos, ka šo seriālu iespējams skatīties, ja apkārt ir tik daudz kā laba. Meitenēm gan varētu patikt.
Iznāk: 23. oktobrī

The River (abc)
Īsumā: Amazones džungļos pazūd slavens dabas vai izdzīvošanas raidījumu vadītājs (nu, tāds kā Bear Grylls). Viņa sieva savāc jaunu grupu, lai veidotu dokumentālo filmu, kā viņi meklē bez vēsts pazudušo vīru. Nonākot vietā, no kuras saņemts signāls, atbraukušie atklāj, ka te notiek kaut kas mistisks.
Sajūtas: Nu kaut kas starp Paranormal Activity un Blēras raganu…
Iznāk: 2012. gada starpsezonā

Prime Suscpect (NBC)
Īsumā: 90. gadu britu hita sēriju rimeiks – policistu seriāls, kurā risina noziegumus. Galvenā varone – sievete, kura cenšas iejusties puiku kolektīvā un viņus savākt.
Sajūtas: Necik teorētiski neatbilst manai gaumei, bet pirmā sērija patika varoņu parādīto raksturu dēļ. Seriāls vismaz puslīdz reālistisks, jo parāda policistu darba garlaicīgo pusi un pieļauj, ka labie arī drīkst kļūdīties. Izņēmums gan lielā mērā, protams, ir galvenā varone.
Iznāk: ir jau iznācis

Unforgettable (CBS)
Īsumā: Policistu seriāls, kur galveno vijoli spēlē dāma, kurai ir fenomenāla atmiņa. Vārdu sakot, viņa neko nespēj aizmirst un var līdz sīkākai detaļai aprakstīt lietas, ko redzējusi kaut pirms desmit gadiem, tai laikā tām nepievēršot uzmanību.
Sajūtas: Izklausās jau gana interesanti, bet patiesībā – boring as hell. Izslēdzu pēc pirmajām 10 minūtēm. Kaut kas tāds, ko vakaros varētu rādīt LNT.
Iznāk: ir jau iznācis

Ringer (CW)
Īsumā: Bafija pret vampīriem jeb Šāra Mišela Dželāra savulaik LTV1 rādītās ziepju operas (kuru es mazliet skatījos) “Krāpniece” līdziniekā. Bez vēsts pazūd Bafijas dvīņu māsa un viņa sāk dzīvot viņas dzīvi, kurā gan ir daudz noslēpumu. Protams, jo kā tad bez tiem.
Sajūtas: Varētu būt interesanti, īpaši meitenēm. Pats neesmu redzējis un šaubos, ka redzēšu kaut vienu sēriju. Pārāk daudz visa kā.
Iznāk: ir jau iznācis

Protams, ir iznākuši un iznāks vēl citi seriāli. To starpā Čārlija Eņģeļi, Playboy klubs, Pan Am, Revenge un citi. Šeit nekādā ziņā nav apskatīti labākie, vienkārši tie, kuriem pats pagaidām esmu uzmetis aci.

Advertisements

13 responses to “Jaunā seriālu sezona – 2011. gada rudens

 1. vēl viens, ko gribētos atzīmēt ir Alcatraz. Pēc treilera un apraksta izskatās daudzsološi.
  Un labs apskats par seriāliem, Daži tiešām liekas intereses vērti.
  Paldies!

 2. Žēl, ka tas Gellāras seriāls galīgi nav manā gaumē. Sāra Mišela… Bafija… eh atmiņas :)

  • Jā, atmiņas no vecajiem, labajiem deviņdesmitajiem. Lai gan patiesībā tas seriāls man nepatika – atšķirībā no vecākiem, tāpēc šad tad tāpat skatījos un bēdājos, ka nevaru skatīties X-failus, kas nebija viņu gaumē.

 3. Terra Nova 1. sēriju noskatījos. Atzinu par ļoti labu esam (ieliku pirmajai sērijai 8 IMDb.com), bet tas bija nedaudz avansā. Vairāk vilka uz 7. Priekš manis pietrūka tēva izbēgšanas no cietuma ainas. Nepatīk arī tas Tavs minētais “face control”. Un sižetiski pietrūka kaut kas tiešām “ieraujošs iekšā”. Pagaidām izskatās vienkārši pēc kariņa starp divām nometnēm un parastām intrigām, bet ar labiem efektiem.

  Person Of Interest ieliku 7. Man patīk ideja. Pietrūkst, ka galvenā varoņa tēls būtu interesantāk, oriģinālāk izstrādāts. Bet varbūt vaina aktierī? Misters Finčs man patīk. Un man šķiet, ka tās pagātnes ainas ar mīļoto bija par daudz. Banāli palika. Skatos ar cerībām uz šo seriālu.

  Ringer esmu redzējis pirmās divas sērijas pagaidām, bet apšaubu turpmāku skatīšanos. Šķiet, ka auditorija vairāk ir sievietes. Mani galīgi nepārliecina Sarah Michelle Gellar tēlojums. Vidusmēra seriāls.

  Charlie’s Angels skatījos tikai Minkas Kellijas dēļ, jo viņa tēloja Friday Night Lights, kas iespējams ir mans mīļākais seriāls, bet tā kā beidzies, tad es nostaļģijas dēļ nolēmu, ka paskatīšos uz Minku arī Čārlija Eņģeļos (tāpat es skatījos Off The Map, The Chicago Code dažu FNL aktieru dēļ). Redzēju tieši to, ko gaidīju – banālu, klišejisku seriālu ar sliktiem dialogiem, glancētā izskatā un ar tikai izskatīgiem aktieriem. Nekā reālistiska. Vidusmēra seriāls. Bet varbūt vēl kādu sēriju Minkas Kellijas dēļ noskatīšos.

  Hart of Dixie pirmo sēriju arī FNL nostaļģisko sajūtu vadīts noskatījos. Sieviešu auditorijai. Vidusmēra seriāls.

  The Secret Circle pirmās divas sērijas man šķita interesantas, lai gan nekā oriģināla tur nav. Sižets arī paredzams. Un atkal mīnuss, ka tikai izskatīgi aktieri. Labs tīņu seriāls.

 4. Tā kā man Sāra ir favorītos no Bafijas,tad Ringer ļoti gaidīju.Mazliet vīlos,jo kaut kas pirmajās sērijās šķita ne līdz galam pateikts,šis tas sasteigts…Kaut kas pietrūka.Domāju,ka tālāk skatīšos,tāpēc,ka tur Sāra un mazliet tāpēc,ka ziņkārība par to,uz ko tas viss virzās. :D
  Iesāku The Secret circle,bet to laikam tālāk neskatīšos.Biju gaidījusi ko savādāku.Par daudz klišeju un visādu garlaicīgu tīņu blāblāblā lietu.Tas vairāk laikam arī ir tendēts uz padsmitnieku auditoriju.Ja man būtu kkādi 14-115 gadi,tad gan pieņemu,ka patiktu :D
  Tagad gaidu Alcatraz,Grimm un Once upon a time.Varbūt arī to River.Vēl ir doma iečekot Revenge,kuram jau 2 sērijas iznākušas.Viens gan man patīk pat ļoti-neredzu nevienu jaunu sviestu par vampīriem un lovēm ar vampīriem.

 5. laboju kļūdu: 14-15 gadi nevis 14-115 :D

  • Secret Circle vai nav par raganām? :) Ok, tie nav vampīri, bet tik un tā līdzīgi.
   Un par vampīriem viens seriāls iznāca vasarā. Ui, neatceros pat nosaukumu, tas bija tik briesmīgs (manuprāt), ka gribējās vienu sēriju noskatīties. Pareizi, tas bija par vilkačim un saucās TEEN WOLF.

 6. Paldies! Biežāk ceru ieraudzīt ierakstus šajā blogā, jo nevelti šī lapa ir pie maniem nedaudzajiem bookmarkiem. :)

  • Es ik pa laiciņam apsolos sev ierakstītu kaut ko biežāk, bet tad sanāk miljards visādas citas rakstīšanas, ka neatliek laika ne ko noskatīties, ne uzrakstīt. Bet gan jau, gan jau. Kad redzu, ka pēc mēneša rakstīšanas pauzes tik un tā ap 100 cilvēku dienā uzskata par vajadzīgu te ienākt, tad pašam paliek neērti par vecajiem ierkastiem, kas visvisādā ziņā liekas novecojuši.

 7. Noteikti ir atzīmējams seriāls Homeland. http://www.imdb.com/title/tt1796960/ Tikko noskatījos pirmo sēriju – daudzsološi!

 8. Kļūdains info par Once upon a time.
  Stāsts ir par to, kā pasaku zemē ļaunā ragana visus tēlus nolād un atņem “laimīgās beigas”. Visi pasaku personāži tagad dzīvo pilsētiņā reālajā pasaulē, attiecības ir tās pašas, tikai viņi neatceras kas ir bijuši agrāk (respektīvi – Sniegbaltīte nezin, ka jāturas pa gabalu no sārtiem āboliem, un, ka reiz tā dzīvoja mežā ar 7ņiem maziem rūķīšiem). Lāstu var lauzt tikai Sniegbaltītes un skaistā prinča meita Emma, kuru izdevās paglābt no lāsta, laicīgi aizsūtot uz reālo pasauli, kur viņa nonāca bāreņu namā. Vēlāk, viņa piedzemdēja dēļu un atdeva adopcijai. šis dēls – tagad “ļaunās burves” audžudēls, uzzinājis par lāstu sameklē Emmu un cenšas viņu piedabūt lāstu lauzt.
  Man patīk tas seriāls. Jā, esmu meitene, jā, man patīk pasakas, bet ar noteikumu, ka tās ir gudras pasakas. Šis seriāls man pagaidām nav licis vilties. Iesaku.

 9. American Horror Story.
  Ir interesants – tikai 1 sezona iznākusi.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s