Šis un tas par FUCK


Pāris dienas atpakaļ noskatījos trīs (man) jaunas dokumentālās filmas – vienu par otru labāku. Pirmā no tām bija ar nosaukumu “FUCK” [2005]. Nē, nē, tā nav nekāda pamācība, kā izglābt latviešu tautu no izmiršanas, vai rokasgrāmata jauniešiem, kuriem pašiem liekas, ka ir pienācis īstais laiks un vecums, lai nodarbotos ar seksu. Dokumentālā filma ir par, iespējams, pasaulē populārāko izsauksmes (protams, ne tikai) vārdu FUCK. Jā, tikai par vārdu – kur tas sākās, kā to lietojam un kā tas daudziem nepatīk, bet tiek tik un tā izmantots.

Filmas pirmā pusstunda (nu – labi, labi – mazāk, man vienkārši likās, ka pirmās 15 minūtes iet vairāk nekā pusstundu) ir tiešām boring as hell. Ar domkraksta pieeju soli pa solim tiek izskatītas dažādas versijas, kā slavenais vārds cēlies (daudzi joprojām ir pārliecināti, ka tas ir saīsinājums no Fornicate Under Comand/Consent of King). Kas jāņem vērā – pamatā filmu veido intervijas. Līdz ar to – cik interesants runātājs, tik interesanti konkrēto sadaļu skatīties. Lai tomēr neliktos tik boring as hell, viena no runātājām ir – kas nu zina, kas nu nē – pasaulē populārākā un slavenākā porno zvaigzne (tā rakstīts pat wikipēdijā – pārbaudīju) Tera Patrika (lūk, skat. attēlu ar slaveno aktrisi no manas oriģinālās darba vietas attēlu arhīviem). Tagad gan atkal sagraušu cerības – viņa tur IR apģērbta, protams.

Kad garlaicīgā iepazīstināšana ar vārda izcelsmi ir secen, tad filma paliek interesanta. Stāsta par cenzūrām, filmām, politiķiem, televīzijām, galu galā – ko Dievs domā par vārdu Fuck? Ar to es gribu teikt, ka principā filma ir pārāk gara – 1h 30min. Bet, lai to droši vien izbaudītu (ja tā var teikt par šo filmu), jāskatās arī manis piesauktais garlaicīgais sākums. Noslēdzot šo īso rakstu, kas tev, manu dārgo lasītāj, ļāva uzzināt, ka šāda filma vispār ir, padalīšos ar fun fact: kopumā filmā vārds fuck piesaukts 857 reizes, vidēji 9,52 reizes minūtē.

Ticu, ka filma būtu krietni interesantāka, ja tā būtu, nu, kaut 2009. gada veikums, bet arī priekš 2005. gada nav slikti. Ar to es neiebilstu neko filmas veidotājiem, vienkārši – filmā, skatoties to šodien, pietrūkst mazliet nesenākas pagātnes, kaut kas tuvāks šodienai – tīri aktuālo piemēru ziņu. Nu ko, un kad kāds latviešu režisors saņemsies uztaisīt dokumentālo filmu par latvijā populārāko lamu vārdu, kas sākas ar B? :)

Advertisements

One response to “Šis un tas par FUCK

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s